Google Pixel 9 Pro
$531
- LZME38836
- Approved
- Low Price
- Expired
Google Pixel 9 Pro
Good
--%
Battery Health
128GB
16GB
Porcelain
Unlocked
GR83Y
Near mint. Looks like new.
Includes phone, Spigen clear case, Sim door opener, original box, USBC to USBC cable.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Near mint. No scratches or dents, has been in a case its entire existence. No screen damage, never needed repairs. Will include clear Spigen case.
Ships from
Beverly Hills, CA
5.0 of 5.0 stars,
3 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Beverly Hills, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 12, 2025
- Date Updated: Nov. 23, 2025
- Date Expires: Nov. 22, 2025
- Date Closed: Nov. 23, 2025
Want to sell your Google Pixel 9 Pro?
Sell Similar on Swappa
Pixel 9 Pro Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4700 mAh |
| Longevity | 24 hours |
| USB | USB-C |
| Typical 4700 mAh (Minimum 4558 mAh); 24+ hour battery life; up to 100-hour with Extreme Battery Saver; Battery Share | |
| Fast charging (up to 55% in about 30 minutes) with Google 45W USB-C charger (sold separately) | |
| Fast wireless charging (Qi-certified) | |
Screen and Display
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1280x2856 |
| Screen Size | 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 495 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.3-inch Super Actua display (LTPO OLED), 20:9, 1280x2856, 495 PPI, 1-120Hz | |
Size and Weight
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 153 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 199 g 7.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...