Apple iPhone 14
$331
- LZME05182
- Approved
- Sold
Apple iPhone 14
Good
96%
Battery Health
512GB
Starlight
AT&T
A2649
iPhone 14 512GB 96% battery with Apple MagSafe Case
Comes with Apple MagSafe clear case.
Battery Health
- 96% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Screen has a few superficial scratches that can only be seen when tilting the display so they catch the light. The case is Apple MagSafe clear case. Case has some scratches but is otherwise in good shape.
Ships from
Sugar Loaf, NY
Free Shipping
- Seller ships from Sugar Loaf, NY
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 12, 2025
- Date Updated: Dec. 5, 2025
- Date Expires: Jan. 1, 2026
- Date Closed: Dec. 5, 2025
Want to sell your Apple iPhone 14?
Sell Similar on Swappa
iPhone 14 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3279 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
Size and Weight
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 172 g 6.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...