Samsung Galaxy S22
- LZME04039
- Approved
- Expired
Samsung Galaxy S22
Galaxy S22 Verizon/Unlocked
This was my personal phone since new. 256Gb. I was previously on verizon, now with cricket. It's boot launcher shows verizon but it is unlocked. Screen and back are mint, scuffing on the side of frame is from the case rubbing. It has a new tempered glass protector on it. Case is the only thing cracked on the inside but still a fully protective case. Will consider offers as well
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Minimal to none. Screen and back are flawless. frame has a little scratching from case wear
Free Shipping
- Seller ships from Mamou, LA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 13, 2025
- Date Updated: Jan. 3, 2026
- Date Expires: Jan. 3, 2026
- Date Closed: Jan. 3, 2026
Want to sell your Samsung Galaxy S22?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S22 Specs
| Capacity | 3700 mAh |
| Longevity | 14 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1080x2340 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 422 ppi |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 146 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 168 g 5.9 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...