Apple iPhone Air
- LZMD61569
- Approved
- Sold
Apple iPhone Air
Apple iPhone Air Sky Blue 256GB (AT&T) Brand New! Never been used (Open Box)
Apple iPhone Air Sky Blue 256GB (AT&T) Brand New! Never been used (Open Box). Brand new, never used, turned on only to take pictures for this listing! Will come in Original Box, C-Charging Cable & "Apple Documents". Purchase receipt provided with photos. Will ship same day if ordered by 2PM MT (4PM EST); 2 Day Shipping (Depending on location, Overnight Shipping available)
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Tucson, AZ
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 12, 2025
- Date Updated: Nov. 15, 2025
- Date Expires: Nov. 22, 2025
- Date Closed: Nov. 15, 2025
Want to sell your Apple iPhone Air?
Sell Similar on Swappa
iPhone Air Specs
| Longevity | 27 hours |
| USB | USB-C |
| Up to 27 hours video playback; built-in rechargeable lithium-ion battery | |
| Fast-charge: up to 50% in 30 min with 20W+ adapter (USB-C) or 30W+ with MagSafe Charger | |
| MagSafe up to 20W; Qi2 up to 20W | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2736x1260 |
| Screen Size | 166 mm 6.6 inches |
| Pixels Per Inch | 460 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.5-inch Super Retina XDR OLED; ProMotion up to 120Hz; Always-On; 2736x1260 at 460 ppi | |
| Size | 156.2 x 74.7 x 5.64 mm |
| Width | 75 mm 2.9 inches |
| Height | 156 mm 6.2 inches |
| Depth | 6 mm 0.2 inches |
| Weight | 165 g 5.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...