Apple iPhone 15 Pro
- LZMD42689
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 15 Pro
Mint iPhone 15 Pro (VERIZON) 1TB in White Titanium with Brand New Pitaka MagEZ 4 Case
Up for sale is a like-new, mint condition iPhone 15 Pro 1TB in White Titanium for Verizon Wireless. Phone was purchased brand new a couple months ago and has been babied since. Looks like it was just taken out of the box. Comes with tempered screen protector installed. Has 100% battery capacity with only 34 cycles. Is on iOS 26.1. Will come with original box and all original accessories still in factory packaging. Will also come with a brand new in box Pitaka MagEZ Case 4 as shown in pictures (retail $59.99). Will ship same day as receiving payment. Please reach out with any questions. Thank you!
Battery Health
- 100% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Signal Hill, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 15, 2025
- Date Updated: Nov. 27, 2025
- Date Expires: Dec. 5, 2025
- Date Closed: Nov. 27, 2025
Want to sell your Apple iPhone 15 Pro?
Sell Similar on Swappa
iPhone 15 Pro Specs
| Capacity | 3274 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1179x2556 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 461 ppi |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 187 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...