Google Pixel 9 Pro XL
$607
- LZMC62351
- Approved
- Low Price
- Expired
Google Pixel 9 Pro XL
Mint
--%
Battery Health
256GB
16GB
Obsidian
T-Mobile
GGX8B
Pixel 9 pro xl mint condition
Selling my pixel 9 pro xl switched to the iPhone air phone is in good shape original box included.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Coachella, CA
5.0 of 5.0 stars,
2 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Coachella, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 10, 2025
- Date Updated: Dec. 20, 2025
- Date Expires: Dec. 19, 2025
- Date Closed: Dec. 20, 2025
Want to sell your Google Pixel 9 Pro XL?
Sell Similar on Swappa
Pixel 9 Pro XL Specs
Battery and Charging
| Capacity | 5060 mAh |
| USB | USB-C |
| Non-removable Li-Ion 5060 mAh (typical) | |
| Qi wireless charging | |
Screen and Display
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1344x2992 |
| Screen Size | 173 mm 6.8 inches |
| Pixels Per Inch | 486 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.8-inch LTPO OLED (Super Actua), 120 Hz, HDR10+ | |
Size and Weight
| Size | 162.8 x 76.6 x 8.5 mm |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 221 g 7.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...