Apple iPad Mini 6th Gen
$499
- LZMC32177
- Approved
- Canceled
Apple iPad Mini 6th Gen
New
--%
Battery Health
256GB
Starlight
Wi-Fi
A2567
iPad mini 6th Gen Wi-Fi 256GB
Brand new iPad mini 6th Gen Wi-Fi 256GB (Sealed package)
Trusted seller: Facebook and Ebay 100% 5 stars review
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Trumbull, CT
Free Shipping
- Seller ships from Trumbull, CT
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 11, 2025
- Date Updated: Dec. 8, 2025
- Date Expires: Dec. 20, 2025
- Date Closed: Dec. 8, 2025
Want to sell your Apple iPad Mini 6th Gen?
Sell Similar on Swappa
iPad Mini 6th Gen Specs
Battery and Charging
| Capacity | 5034 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | USB-C |
Screen and Display
| Resolution | 1488x2266 |
| Screen Size | 210 mm 8.3 inches |
| Pixels Per Inch | 327 ppi |
Size and Weight
| Width | 135 mm 5.3 inches |
| Height | 195 mm 7.7 inches |
| Depth | 6 mm 0.3 inches |
| Weight | 293 g 10.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...