Apple iPhone SE 2nd Gen 2020
$78
- LZMB78892
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPhone SE 2nd Gen 2020
Mint
99%
Battery Health
64GB
Red
Verizon
A2275
Verizon iPhone SE Red, 64GB for sale in excellent condition.
For sale, a mint condition Verizon iPhone SE Red, 64gb for sale. The phone is carrier unlocked. Please let me know if you have any questions.
Battery Health
- 99% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Odenton, MD
5.0 of 5.0 stars,
1 rating
Free Shipping
- Seller ships from Odenton, MD
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 10, 2025
- Date Updated: Dec. 18, 2025
- Date Expires: Dec. 23, 2025
- Date Closed: Dec. 18, 2025
Want to sell your Apple iPhone SE 2nd Gen 2020?
Sell Similar on Swappa
iPhone SE 2nd Gen 2020 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 1821 mAh |
| Longevity | 14 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
Screen and Display
| Resolution | 750x1334 |
| Screen Size | 120 mm 4.7 inches |
| Pixels Per Inch | 326 ppi |
Size and Weight
| Width | 67 mm 2.7 inches |
| Height | 138 mm 5.5 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 148 g 5.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...