Google Pixel 7 Pro
- LZMB76180
- Approved
- Low Price
- Canceled
Google Pixel 7 Pro
Pixel 7 Pro 256GB - Snow - Great condition + Dbrand Ghost 2.0 Magsafe case!
I am selling my phone that has served me very well these last few years. It is in great condition as I always take good care of my technology. It comes with a top of the line dbrand ghost case, which guarantees to never yellow and also shows off the cool skin I have on the back of the phone. If you don't like the skin, it's easily removable and will leave no residue. Another bonus to this case is that it adds the magnets you need to use magsafe compatible accessories, which is truly a game-changer.
As you can see from the photos and video, the front screen and back cameras look barely weathered. The phone has wireless charging, and its USB port still works.
Other benefits:
-Software support from Google for another 2 full years
-Excellent camera and speed, and AI features!
-Bought from Verizon new, but should work with any carrier
Message me for questions.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Very good condition with only very minor (not deep) micro-blemishes on screen. Back has been protected by a skin and a magsafe case for phone's entire life. See photos and videos. Reach out if you want more.
Free Shipping
- Seller ships from Des Moines, IA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 10, 2025
- Date Updated: Nov. 14, 2025
- Date Expires: Nov. 20, 2025
- Date Closed: Nov. 14, 2025
Want to sell your Google Pixel 7 Pro?
Sell Similar on Swappa
Pixel 7 Pro Specs
| Capacity | 5000 mAh |
| USB | USB-C |
| Li-Ion 5000 mAh (non-removable) | |
| 23W wired (PD 3.0) | |
| 23W wireless; reverse wireless | |
| Screen Tech | AMOLED |
| Resolution | 1440x3120 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 512 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.7-inch LTPO AMOLED (OLED), 120Hz, HDR10+ | |
| Size | 162.9 x 76.6 x 8.9 mm (6.41 x 3.02 x 0.35 in) |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 212 g 7.5 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...