Google Pixel 6a
- LZMB71717
- Approved
- Low Price
- Expired
Google Pixel 6a
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Battery just replaced by Google Care under warranty.
I did chat with Xfinity Mobile support and they confirmed that the device is unlocked and ready for activation.
The phone has spent its life in a Spigen protective case. There are minor wear marks around charger port and on screen. None of the light scratches on the screen are visible with the screen on.
Free Shipping
- Seller ships from Midland, TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 10, 2025
- Date Updated: Dec. 20, 2025
- Date Expires: Dec. 19, 2025
- Date Closed: Dec. 20, 2025
Want to sell your Google Pixel 6a?
Sell Similar on Swappa
Pixel 6a Specs
| Capacity | 4410 mAh |
| USB | USB-C |
| 4410 mAh | |
| Fast charging up to 18W | |
| No wireless charging | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2400x1080 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 429 ppi |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| 6.1-inch OLED, 60 Hz, Gorilla Glass 3 | |
| Size | 152.2 x 71.8 x 8.9 mm |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 152 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 178 g 6.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...