Google Pixel 9 Pro Fold
$701
- LZMB55940
- Low Price
- Canceled
Google Pixel 9 Pro Fold
Good
--%
Battery Health
256GB
Porcelain
Unlocked
GGH2X
Pixel 9 Pro Fold Porcelain in good condition
Pixel 9 Pro Fold Porcelain in good condition. No scratches on the screens. Only minor scuff marks at the corners of the phone.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
No scratches on the screens. Minor scuff marks at the corners of the phone. See photos. Comes with original charging cable.
Ships from
Beverly Hills, CA
5.0 of 5.0 stars,
2 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Beverly Hills, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 9, 2025
- Date Updated: Nov. 19, 2025
- Date Expires: Nov. 19, 2025
- Date Closed: Nov. 19, 2025
Want to sell your Google Pixel 9 Pro Fold?
Sell Similar on Swappa
Pixel 9 Pro Fold Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4650 mAh |
| USB | USB-C |
| 4650 mAh battery | |
| Wired (USB-C) | |
| Qi wireless charging (7.5W); not compatible with Pixel Stand 2 | |
Screen and Display
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2152x2076 (inner); 1080x2424 (outer) |
| Screen Size | 203 mm 8.0 inches |
| Pixels Per Inch | 373 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| Foldable OLED inner display (8.0 in) up to 120Hz; outer OLED display (6.3 in) up to 120Hz | |
Size and Weight
| Size | 155.2 x 77.1 x 10.5 mm (folded); 155.2 x 150.2 x 5.1 mm (unfolded) |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 155 mm 6.1 inches |
| Depth | 11 mm 0.4 inches |
| Weight | 257 g 9.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...