Apple iPhone 12
- LZMA03160
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 12
iPhone 12 5G Blue 128GB 96% battery w/Andar leather case
Great condition iPhone 12 unlocked for activation on any carrier. Has 128GB of storage and eSIM or physical SIM tray which is great for international travel. Includes Andar dark brown genuine leather case purchased in October. My photos you see are of the actual device you’re getting, unlike the resellers who re-use old photos. Finding an iPhone 12 with a 96% battery health and no screen or back scratches is rare so don’t pass this up.
*I ship USPS Priority Mail to US-based verified addresses only.
*No reshipper/freight forwarding services please.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
- Compatible with Mint, our promotional partner
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • Mint Mobile
- • TextNow
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Battery Health
- 96% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
No scratches on screen, back or sides. Only wear is minor cosmetic wear on the silver metal rings around the camera lenses, as shown in the photos. The camera lenses themselves work perfectly. All original parts.
Free Shipping
- Seller ships from Tuscaloosa, AL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 8, 2025
- Date Updated: Nov. 19, 2025
- Date Expires: Dec. 17, 2025
- Date Closed: Nov. 19, 2025
Want to sell your Apple iPhone 12?
Sell Similar on Swappa
iPhone 12 Specs
| Capacity | 2815 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Super Retina XDR display | |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 162 g 5.7 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...