Apple iPhone 15 Pro
- LZLZ93240
- Approved
- Featured
- Low Price
- Canceled
Apple iPhone 15 Pro
iPhone 15 Pro 256GB Blue - Excellent Condition, Original Box + EXTRAS
I've used this phone for 2 years & recently upgraded. I have kept it in a case + screen protector 100% of the time. It's 100% working, and battery life is good.
I have a matte screen protector on it you can remove + a protective skin on the back that can also be removed if you wish. Includes 2 cases - an ultra-thin black Torras case ($50) and a normal blue Torras case ($25).
Should be able to ship within 24 hours of purchase. Check my feedback - buy with confidence! :-)
Battery Health
- 87% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Frisco, TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 8, 2025
- Date Updated: Dec. 6, 2025
- Date Expires: Dec. 19, 2025
- Date Closed: Dec. 6, 2025
Want to sell your Apple iPhone 15 Pro?
Sell Similar on Swappa
iPhone 15 Pro Specs
| Capacity | 3274 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1179x2556 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 461 ppi |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 187 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...