Samsung Galaxy S21 FE 5G
- LZLZ31381
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Samsung Galaxy S21 FE 5G
Samsung Galaxy S21 FE - 128GB - Pristine A+ Condition
Samsung Galaxy S21 FE - 128GB - Pristine A+ Condition
Unit has almost no signs of wear its a 9.9/10
Display has NO SCREEN BURN
ALL PARTS ARE ORIGINAL NOTHING HAS EVER BEEN REPLACED..
💯 Clean IMEI – ready for activation
📱 Factory reset & ready to use
🔋 Excellent battery health
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Samsung Galaxy S21 FE - 128GB - Pristine A+ Condition
Unit has almost no signs of wear its a 9.9/10
Display has NO SCREEN BURN
The device is Unlocked but becuase its an FE Model it will say "Non Verizon SIM" when you use another carrier but the phone will work. It will not rebrand like the regualr S21 does.
ALL PARTS ARE ORIGINAL NOTHING HAS EVER BEEN REPLACED..
💯 Clean IMEI – ready for activation
📱 Factory reset & ready to use
🔋 Excellent battery health
Free Shipping
- Seller ships from Santa Clara, UT
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 8, 2025
- Date Updated: Nov. 26, 2025
- Date Expires: Dec. 12, 2025
- Date Closed: Nov. 26, 2025
Want to sell your Samsung Galaxy S21 FE 5G?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S21 FE 5G Specs
| Capacity | 4500 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1080x2340 |
| Screen Size | 163 mm 6.4 inches |
| Pixels Per Inch | 403 ppi |
| Width | 75 mm 2.9 inches |
| Height | 156 mm 6.1 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 177 g 6.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...