Apple iPhone 14
$387
- LZLY48597
- Approved
- Expired
Apple iPhone 14
New
100%
Battery Health
128GB
Purple
Consumer Cellular
A2649
iPhone 14 Brand New Unopened Box Includes New Otterbox Case & ZAGG Screen Protector
iPhone 14 Brand New Unopened Box Includes New Otterbox Symmetry Series Ultra-Slim Clear Case & ZAGG Invisible Shield Screen Protector (Glass+ Defense). All three items are new in box and in pristine condition.
Consumer Cellular
- Carrier compatible with Consumer Cellular
-
Compatible carriers:
- • Consumer Cellular
Battery Health
- 100% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Moline, IL
Free Shipping
- Seller ships from Moline, IL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 6, 2025
- Date Updated: Nov. 17, 2025
- Date Expires: Nov. 16, 2025
- Date Closed: Nov. 17, 2025
Want to sell your Apple iPhone 14?
Sell Similar on Swappa
iPhone 14 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3279 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
Size and Weight
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 172 g 6.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...