Apple iPhone Air
$978
- LZLY32617
- Approved
- Expired
Apple iPhone Air
New
--%
Battery Health
512GB
Cloud White
T-Mobile
A3260
Brand New in Original Box
Never used and never opened. New in box 512gb
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Lake Zurich, IL
3.5 of 5.0 stars,
6 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Lake Zurich, IL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 7, 2025
- Date Updated: Jan. 15, 2026
- Date Expires: Jan. 15, 2026
- Date Closed: Jan. 15, 2026
Want to sell your Apple iPhone Air?
Sell Similar on Swappa
iPhone Air Specs
Battery and Charging
| Longevity | 27 hours |
| USB | USB-C |
| Up to 27 hours video playback; built-in rechargeable lithium-ion battery | |
| Fast-charge: up to 50% in 30 min with 20W+ adapter (USB-C) or 30W+ with MagSafe Charger | |
| MagSafe up to 20W; Qi2 up to 20W | |
Screen and Display
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2736x1260 |
| Screen Size | 166 mm 6.6 inches |
| Pixels Per Inch | 460 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.5-inch Super Retina XDR OLED; ProMotion up to 120Hz; Always-On; 2736x1260 at 460 ppi | |
Size and Weight
| Size | 156.2 x 74.7 x 5.64 mm |
| Width | 75 mm 2.9 inches |
| Height | 156 mm 6.2 inches |
| Depth | 6 mm 0.2 inches |
| Weight | 165 g 5.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...