Apple iPhone 16 Pro Max
$850
- LZLY14155
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 16 Pro Max
New
--%
Battery Health
512GB
Black
Unlocked Non-US
A3296
Seller Listing Description
Works perfectly in the U.S. unlocked and has both eSim and a physical Sim.
Comes factory sealed, never opened and ready to activate.
A3296 is the international/U.S. compatible model, so it supports all major 5G and LTE bands in the U.S.
Unlocked Non-US
- Carrier compatible with Unlocked Non-US
-
Compatible carriers:
- • Unlocked Non-US
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Redmond, WA
1.0 of 5.0 stars,
1 rating
Free Shipping
- Seller ships from Redmond, WA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 6, 2025
- Date Updated: Nov. 6, 2025
- Date Expires: Nov. 16, 2025
- Date Closed: Nov. 6, 2025
Want to sell your Apple iPhone 16 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 16 Pro Max Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4685 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1320x2868 |
| Screen Size | 174 mm 6.9 inches |
| Pixels Per Inch | 458 ppi |
Size and Weight
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 227 g 8.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...