Apple iPad Pro 12.9" 5th Gen 2021
- LZLX42877
- Approved
- Expired
Apple iPad Pro 12.9" 5th Gen 2021
iPad Pro 12.9” (2021, Wi-Fi, 256GB) + Magic Keyboard + Cover – Bundle, Box Included
This listing is for an 𝗔𝗽𝗽𝗹𝗲 𝗶𝗣𝗮𝗱 𝗣𝗿𝗼 𝟭𝟮.𝟵" (𝟱𝘁𝗵 𝗚𝗲𝗻𝗲𝗿𝗮𝘁𝗶𝗼𝗻, 𝟮𝟬𝟮𝟭, 𝗪𝗶-𝗙𝗶, 𝟮𝟱𝟲𝗚𝗕, 𝗦𝗽𝗮𝗰𝗲 𝗚𝗿𝗮𝘆) in excellent condition. The device has been gently used and is free from any scratches, dents, or cosmetic damage, it’s been protected with a case since day one. Everything works perfectly, including the display, Face ID, speakers, and ports.
Included in this bundle:
✅ 𝗔𝗽𝗽𝗹𝗲 𝗶𝗣𝗮𝗱 𝗣𝗿𝗼 𝟭𝟮.𝟵" (𝟮𝟬𝟮𝟭, 𝗪𝗶-𝗙𝗶, 𝟮𝟱𝟲𝗚𝗕, 𝗦𝗽𝗮𝗰𝗲 𝗚𝗿𝗮𝘆)
✅ 𝗔𝗽𝗽𝗹𝗲 𝗠𝗮𝗴𝗶𝗰 𝗞𝗲𝘆𝗯𝗼𝗮𝗿𝗱 (𝟭𝟮.𝟵") – 𝗲𝘅𝗰𝗲𝗹𝗹𝗲𝗻𝘁 𝗰𝗼𝗻𝗱𝗶𝘁𝗶𝗼𝗻
✅ 𝗕𝗮𝗰𝗸 𝗰𝗼𝘃𝗲𝗿 𝗰𝗮𝘀𝗲 (𝗔𝗺𝗮𝘇𝗼𝗻)
✅ 𝗢𝗿𝗶𝗴𝗶𝗻𝗮𝗹 𝗔𝗽𝗽𝗹𝗲 𝗽𝗮𝗰𝗸𝗮𝗴𝗶𝗻𝗴 𝗳𝗼𝗿 𝗯𝗼𝘁𝗵 𝘁𝗵𝗲 𝗶𝗣𝗮𝗱 𝗮𝗻𝗱 𝗠𝗮𝗴𝗶𝗰 𝗞𝗲𝘆𝗯𝗼𝗮𝗿𝗱
✅ 𝗦𝗰𝗿𝗲𝗲𝗻 𝗽𝗿𝗼𝘁𝗲𝗰𝘁𝗼𝗿 𝗶𝗻𝘀𝘁𝗮𝗹𝗹𝗲𝗱
✅ 𝗘𝘅𝘁𝗿𝗮 𝘀𝗰𝗿𝗲𝗲𝗻 𝗽𝗿𝗼𝘁𝗲𝗰𝘁𝗼𝗿 (𝘂𝗻𝘂𝘀𝗲𝗱)
✅ 𝗨𝗦𝗕-𝗖 𝗰𝗮𝗯𝗹𝗲 + 𝟮𝟬𝗪 𝗽𝗼𝘄𝗲𝗿 𝗮𝗱𝗮𝗽𝘁𝗲𝗿
The iPad has been factory reset, and Find My iPad is turned off.
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Hancock, MI
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 5, 2025
- Date Updated: Nov. 27, 2025
- Date Expires: Nov. 26, 2025
- Date Closed: Nov. 27, 2025
Want to sell your Apple iPad Pro 12.9" 5th Gen 2021?
Sell Similar on Swappa
iPad Pro 12.9" 5th Gen 2021 Specs
| Capacity | 10702 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | USB-C |
| Resolution | 2048x2732 |
| Screen Size | 328 mm 12.9 inches |
| Pixels Per Inch | 265 ppi |
| Width | 215 mm 8.5 inches |
| Height | 281 mm 11.1 inches |
| Depth | 6 mm 0.3 inches |
| Weight | 682 g 24.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...