Apple iPhone Xs
- LZLW42967
- Approved
- Canceled
Apple iPhone Xs
Excellent iphone xs 256gb (Unlocked) 3561
(UNLOCKED DEVICE FOR ANY CARRIER).
THE PHOTOS ABOVE ARE ACTUAL PHOTOS OF THE DEVICE YOU WILL RECEIVE
Memory Storage Capacity 256 GB
Screen Size 5.8 Inches
Resolution 2560 x 1440
Refresh Rate 60 Hz
Unlocked Non-US
- Carrier compatible with Unlocked Non-US
-
Compatible carriers:
- • Unlocked Non-US
Battery Health
- 82% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
excellent
refer to photos
Memory Storage Capacity 256 GB
Screen Size 5.8 Inches
Resolution 2560 x 1440
Refresh Rate 60 Hz
Free Shipping
- Seller ships from Rowlett, TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 5, 2025
- Date Updated: Dec. 22, 2025
- Date Expires: Dec. 26, 2025
- Date Closed: Dec. 22, 2025
Want to sell your Apple iPhone Xs?
Sell Similar on Swappa
iPhone Xs Specs
| Capacity | 2659 mAh |
| Longevity | 12 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
| Resolution | 1125x2436 |
| Screen Size | 149 mm 5.8 inches |
| Pixels Per Inch | 463 ppi |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 144 mm 5.7 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 177 g 6.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...