Google Pixel 9 Pro XL
- LZLW22799
- Approved
- Featured
- Low Price
- Canceled
Google Pixel 9 Pro XL
Lightly used Google Pixel 9 Pro XL
Experience the power and performance of the Google Pixel 9 Pro XL. This device has been lightly used and remains in great working condition. The screen and overall body are clean with minimal wear. There is a small scratch on the right side of the phone and a minor mark on the camera bump, but these do not affect performance or camera quality. Charger no include.
A great opportunity to own a flagship Pixel at a fraction of the retail price!
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Small scratch on right side of the phone near volume rocker. Small scratch on camera bump. Please look view photos
Free Shipping
- Seller ships from Newark, NJ
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 5, 2025
- Date Updated: Nov. 17, 2025
- Date Expires: Nov. 25, 2025
- Date Closed: Nov. 17, 2025
Want to sell your Google Pixel 9 Pro XL?
Sell Similar on Swappa
Pixel 9 Pro XL Specs
| Capacity | 5060 mAh |
| USB | USB-C |
| Non-removable Li-Ion 5060 mAh (typical) | |
| Qi wireless charging | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1344x2992 |
| Screen Size | 173 mm 6.8 inches |
| Pixels Per Inch | 486 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.8-inch LTPO OLED (Super Actua), 120 Hz, HDR10+ | |
| Size | 162.8 x 76.6 x 8.5 mm |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 221 g 7.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...