Apple iPad Pro 11" 2018
- LZLU43110
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPad Pro 11" 2018
ATT NETWORK IPAD 11 PRO 2018
Our units are non-refundable, final Sale only. Used, condition, if any flaws, see damage/wear description. We will not unlock units, provide any unlock codes, as these are AT&T network only. These CAN NOT be used for a trade in. They will be rejected for trade in purposes. These units are for personal and business use, not to be used for a trade in. FINAL SALE- NO REFUNDS, Our pricing is VERY FAIR, we are honest, and we will describe any flaws seen by the eye. All units are within excellent- decent battery health life left. No Box will be shipped, and no accessories will be shipped with unit.
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
SCREEN SCRATCHES BACK HAS DINGS AND DENTS AND NOTICABLE DIRTY
Free Shipping
- Seller ships from Columbus, NJ
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 3, 2025
- Date Updated: Nov. 10, 2025
- Date Expires: Nov. 13, 2025
- Date Closed: Nov. 10, 2025
Want to sell your Apple iPad Pro 11" 2018?
Sell Similar on Swappa
iPad Pro 11" 2018 Specs
| Capacity | 7812 mAh |
| USB | USB-C |
| Resolution | 1668x2388 |
| Screen Size | 280 mm 11.0 inches |
| Pixels Per Inch | 265 ppi |
| Width | 179 mm 7.0 inches |
| Height | 248 mm 9.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 468 g 16.5 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...