Apple iPhone 15 Pro Max
$668
- LZLU42947
- Approved
- Low Price
- Expired
Apple iPhone 15 Pro Max
Mint
--%
Battery Health
512GB
White
Unlocked
A2849
Mint condition iPhone 15 Pro Max – phone only
Selling my iPhone 15 Pro Max 512GB (model A2849). It’s in mint, pristine condition with no wear or damage. Phone only—no accessories. Ships the same or next day.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
- Compatible with Textnow, our promotional partner
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • Mint Mobile
- • TextNow
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Corona Del Mar, CA
Free Shipping
- Seller ships from Corona Del Mar, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 2, 2025
- Date Updated: Nov. 13, 2025
- Date Expires: Nov. 12, 2025
- Date Closed: Nov. 13, 2025
Want to sell your Apple iPhone 15 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 15 Pro Max Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4422 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1290x2796 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 460 ppi |
Size and Weight
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 160 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 221 g 7.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...