Apple iPhone 15
- LZLU39938
- Approved
- Sold
Apple iPhone 15
iPhone 15 256GB Blue – Unlocked, Physical and eSIM slot!
The phone is in great condition. I'm only selling it since I moved to a new carrier and don't need it anymore but it works like New.
Unlocked Non-US
- Carrier compatible with Unlocked Non-US
-
Compatible carriers:
- • Unlocked Non-US
Battery Health
- 93% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
No damage to the camera's or screen. The battery says Normal even though it maxes out at 93%. There are a few scratches on 3/4 corners as you can see in the images but it's hidden with a phone case so it looks like New.
Free Shipping
- Seller ships from Westport, CT
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 3, 2025
- Date Updated: Nov. 5, 2025
- Date Expires: Nov. 13, 2025
- Date Closed: Nov. 5, 2025
Want to sell your Apple iPhone 15?
Sell Similar on Swappa
iPhone 15 Specs
| Capacity | 3274 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1179x2556 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 461 ppi |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 187 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...