Google Pixel 3a XL
$150
- LZLT51343
- Approved
- Expired
Google Pixel 3a XL
Fair
--%
Battery Health
64GB
4GB
Black
Unlocked
G020C
Fully functional Unlocked Pixel 3a XL
Comes with case and USB-C to USB-C cable.
Free shipping.
Has lots of cosmetic wear and tear. LCD was replaced 2-3 years ago.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Screen was replaced many years ago. Back and sides have scuffs all over. Back has wear pattern of case.
Ships from
Provo, UT
Free Shipping
- Seller ships from Provo, UT
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 2, 2025
- Date Updated: Nov. 12, 2025
- Date Expires: Nov. 11, 2025
- Date Closed: Nov. 12, 2025
Want to sell your Google Pixel 3a XL?
Sell Similar on Swappa
Pixel 3a XL Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3700 mAh |
| USB | USB-C |
Screen and Display
| Resolution | 1080x2160 |
| Screen Size | 152 mm 6.0 inches |
| Pixels Per Inch | 402 ppi |
Size and Weight
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 160 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 167 g 5.9 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...