Google Pixel 6a
- LZLT39294
- Approved
- Low Price
- Sold
Google Pixel 6a
Unlocked Google Pixel 6a, Chalk, 128GB, Case Included, Battery Replacement Recommended
Up for sale is an unlocked Google Pixel 6a in the Chalk color with 128GB of storage. The phone works well, but has noticeable wear and tear, and is recommending a battery replacement. I bought this phone used (in it's current condition) earlier this year as a cheap test phone to try out Android OS, and used it for about a month or two before switching back to my iPhone.
As mentioned, the phone works well and handled my daily usage (personal and work) with no issues. After upgrading to Android 16, the phone started prompting for a recommended battery replacement. A black/translucent case with MagSafe will be included, along with a generic USB C cable and charging brick.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
- Compatible with Mint, our promotional partner
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • Mint Mobile
- • TextNow
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Average, noticeable wear and tear on front and back glass. Minor pitting on left frame and faded paint around the charge port. Battery replacement recommended.
Free Shipping
- Seller ships from Webster, TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 2, 2025
- Date Updated: Nov. 4, 2025
- Date Expires: Nov. 12, 2025
- Date Closed: Nov. 4, 2025
Want to sell your Google Pixel 6a?
Sell Similar on Swappa
Pixel 6a Specs
| Capacity | 4410 mAh |
| USB | USB-C |
| 4410 mAh | |
| Fast charging up to 18W | |
| No wireless charging | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2400x1080 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 429 ppi |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| 6.1-inch OLED, 60 Hz, Gorilla Glass 3 | |
| Size | 152.2 x 71.8 x 8.9 mm |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 152 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 178 g 6.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...