Apple iPhone 15 Pro
- LZLS92152
- Approved
- Expired
Apple iPhone 15 Pro
Unlocked iPhone 15 Pro 128GB in excellent condition
Unlocked iPhone 15 Pro Black 128GB in exellent condition, it comes with the original box and the brand-new untouched charging cable (many cables already so never used this one). It was under a protective case with a screen protector since it was received. The phone has been gently used and the screen/back are still in pristine condition with a battery health of 90%. Just upgraded to a new phone and it's time to find someone who cares. It is unlocked and has been used on Spectrum network, and should work with other carriers. It’s ready to ship by USPS within 1 business day once your payment is cleared.
Spectrum
- Carrier compatible with Spectrum
-
Compatible carriers:
- • Spectrum
Battery Health
- 90% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Grants Pass, OR
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 1, 2025
- Date Updated: Jan. 8, 2026
- Date Expires: Jan. 8, 2026
- Date Closed: Jan. 8, 2026
Want to sell your Apple iPhone 15 Pro?
Sell Similar on Swappa
iPhone 15 Pro Specs
| Capacity | 3274 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1179x2556 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 461 ppi |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 187 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...