Apple iPhone 15 Plus
$510
- LZLR18836
- Approved
- Sold
Apple iPhone 15 Plus
New
100%
Battery Health
128GB
Black
T-Mobile
A2847
Apple iPhone 15 Plus 128 GB Black (T-Mobile) – Brand New / Sealed
Totally brand new, sealed in box.
Never activated or opened.
T-Mobile carrier (can unlock later).
128 GB storage.
🔥 Perfect for gift or upgrade.
Ships next day or local pickup in FL.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Battery Health
- 100% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Fort Myers, FL
3.0 of 5.0 stars,
1 rating
Free Shipping
- Seller ships from Fort Myers, FL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 31, 2025
- Date Updated: Nov. 28, 2025
- Date Expires: Dec. 4, 2025
- Date Closed: Nov. 28, 2025
Want to sell your Apple iPhone 15 Plus?
Sell Similar on Swappa
iPhone 15 Plus Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4383 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1290x2796 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 460 ppi |
Size and Weight
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 161 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 201 g 7.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...