Samsung Galaxy S22 Plus
- LZLR14188
- Approved
- Low Price
- Sold
Samsung Galaxy S22 Plus
S22+ unlocked includes Otterbox Defender case with holster
S22+ carrier unlocked includes Otterbox Defender case with holster. Phantom black. Display is scratch free and case in near new condition. Been in case since I got it. Charges to 100%. Phone just updated to One UI Version 8 (includes new AI features) and Android version 16. Original box (for phone and Otterbox case), documentation, and USB also included.
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Williamsburg, VA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 31, 2025
- Date Updated: Dec. 12, 2025
- Date Expires: Dec. 20, 2025
- Date Closed: Dec. 12, 2025
Want to sell your Samsung Galaxy S22 Plus?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S22 Plus Specs
| Capacity | 5000 mAh |
| Longevity | 19 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1080x2340 |
| Screen Size | 167 mm 6.6 inches |
| Pixels Per Inch | 390 ppi |
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 157 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 196 g 6.9 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...