Apple iPhone 17
- LZLQ82095
- Approved
- Sold
Apple iPhone 17
Apple iPhone 17 Black 256GB - Unopened Box (Verizon Network)
The product is an Apple iPhone 17 model with 256GB storage, in black color, and it comes in an unopened box. It is locked to Verizon network, making it not compatible with other carriers. This iPhone is a relatively new model released by Apple, featuring the latest technology and features. With its sleek design and powerful performance, this iPhone offers a great user experience for those looking for a reliable and high-quality smartphone. Unopened Box. (Locked to Verizon for 60 days). Order/Purchase before 2PM PST (5PM EST), the item will ship the same day!
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Tucson, AZ
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 30, 2025
- Date Updated: Nov. 1, 2025
- Date Expires: Nov. 9, 2025
- Date Closed: Nov. 1, 2025
Want to sell your Apple iPhone 17?
Sell Similar on Swappa
iPhone 17 Specs
| Longevity | 30 hours |
| USB | USB-C |
| Built-in rechargeable lithium-ion battery; video playback up to 30 hours; streamed video playback up to 27 hours | |
| Fast charge: up to 50% in 20 minutes with 40W USB-C adapter or higher (sold separately) | |
| MagSafe wireless charging up to 25W; Qi2 wireless charging up to 25W | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2622x1206 |
| Screen Size | 160 mm 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 460 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.3-inch Super Retina XDR OLED display with ProMotion up to 120Hz; 2622x1206 at 460 ppi | |
| Size | 149.6 x 71.5 x 7.95 mm |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 150 mm 5.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 177 g 6.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...