Google Pixel 7
$181
- LZLQ74615
- Approved
- Low Price
- Sold
Google Pixel 7
Mint
--%
Battery Health
128GB
8GB
Obsidian
Verizon
GQML3
mmWave 5G
Pixel 7 Like New
no scratches, always had a screen protector and case
includes original box, case and screen protector
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Ocean View, NJ
5.0 of 5.0 stars,
4 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Ocean View, NJ
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 30, 2025
- Date Updated: Nov. 5, 2025
- Date Expires: Nov. 9, 2025
- Date Closed: Nov. 5, 2025
Want to sell your Google Pixel 7?
Sell Similar on Swappa
Pixel 7 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4355 mAh |
| USB | USB-C |
| Non-removable Li-Ion; typical 4355 mAh (minimum 4270 mAh) | |
| Fast charging (USB-PD 3.0 PPS) | |
| Qi-certified wireless charging; Battery Share (reverse wireless charging) | |
Screen and Display
| Screen Tech | AMOLED |
| Resolution | 1080x2400 |
| Screen Size | 160 mm 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 416 ppi |
| Refresh Rate | 90 Hz |
| 6.3 in FHD+ OLED/AMOLED, 1080x2400, up to 90 Hz, 416 ppi | |
Size and Weight
| Size | 155.6 x 73.2 x 8.7 mm |
| Width | 73 mm 2.9 inches |
| Height | 156 mm 6.1 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 197 g 6.9 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...