Apple iPhone 16 Pro Max
- LZLQ67498
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 16 Pro Max
iPhone 16 pro max 256gb black titanium
iPhone 16 pro max 256gb black titanium color in excellent condition with not a single scratch or mark on the screen, Has had a case and screen protector on since day of purchase The body also in excellent condition including box and Lightning to USB-C cable. Firmware Version: iOs 18.7……..Battery Health Percentage: 98% ..apple care warranty expire, Device is 100% fully functional …is paid off and unlocked by T-Mobile. Please make sure you read the whole listing and ask questions before making your purchase
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Battery Health
- 98% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Chicago, IL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 30, 2025
- Date Updated: Nov. 12, 2025
- Date Expires: Dec. 7, 2025
- Date Closed: Nov. 12, 2025
Want to sell your Apple iPhone 16 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 16 Pro Max Specs
| Capacity | 4685 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1320x2868 |
| Screen Size | 174 mm 6.9 inches |
| Pixels Per Inch | 458 ppi |
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 227 g 8.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...