Samsung Galaxy S9 Plus
$88
- LZLP22257
- Approved
- Low Price
- Expired
Samsung Galaxy S9 Plus
Good
--%
Battery Health
64GB
Black
Verizon
SM-G965U
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
so has wear on front screen sides are all ok has some wear the finger print button has very small wear other than that is very nice phone does has minimal screen burn i have added pictures showing on tmobile as well as verizon
Ships from
Stanton, CA
5.0 of 5.0 stars,
35 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Stanton, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 28, 2025
- Date Updated: Jan. 14, 2026
- Date Expires: Jan. 14, 2026
- Date Closed: Jan. 14, 2026
Want to sell your Samsung Galaxy S9 Plus?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S9 Plus Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3500 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x2960 |
| Screen Size | 158 mm 6.2 inches |
| Pixels Per Inch | 531 ppi |
Size and Weight
| Width | 74 mm 2.9 inches |
| Height | 158 mm 6.2 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 189 g 6.7 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...