Samsung Galaxy S22 Ultra
- LZLP14962
- Approved
- Low Price
- Sold
Samsung Galaxy S22 Ultra
Samsung Galaxy S22 Ultra, 256 GB, Unlocked, Perfect Condition, Phantom White
Great phone, just no longer used.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
- Compatible with Mint, our promotional partner
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • Mint Mobile
- • TextNow
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Device works perfectly. Only used as a work phone when I worked 9 months for a company that required separate work and personal phones. Very minor surface scratches to glass that are not apparent during use, but can only be seen when putting phone under bright light to look for them. excellent battery life.
Free Shipping
- Seller ships from Cincinnati, OH
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 29, 2025
- Date Updated: Nov. 14, 2025
- Date Expires: Dec. 8, 2025
- Date Closed: Nov. 14, 2025
Want to sell your Samsung Galaxy S22 Ultra?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S22 Ultra Specs
| Capacity | 5000 mAh |
| Longevity | 20 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1440x3088 |
| Screen Size | 173 mm 6.8 inches |
| Pixels Per Inch | 501 ppi |
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 229 g 8.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...