Apple iPhone 15 Pro Max
- LZLO24804
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 15 Pro Max
FREE SHIPPING - FREE CASE - 256GB - 100% BATTERY HEALTH - GREAT CONDITION iPHONE 15 PRO MAX- TMOBILE
This is an Apple iPhone 15 Pro max
This phone is locked to Tmobile
100% battery health
Phone is in close to mint condition, how ever battery has been replaced, and not with an apple battery.
If you have any questions I will answer them quickly in the comments.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Battery Health
- 100% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Phone is in pretty much mint condition, how ever battery has been replaced, and not with an apple battery.
Free Shipping
- Seller ships from Saint Paul, MN
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 28, 2025
- Date Updated: Nov. 6, 2025
- Date Expires: Nov. 7, 2025
- Date Closed: Nov. 6, 2025
Want to sell your Apple iPhone 15 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 15 Pro Max Specs
| Capacity | 4422 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1290x2796 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 460 ppi |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 160 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 221 g 7.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...