Apple iPhone 11 Pro Max
- LZLN73217
- Approved
- Canceled
Apple iPhone 11 Pro Max
Iphone 11 pro max with Otterbox Case and charger
This iphone 11 pro max is still a great phone. It's snappy and comes with a great Otterbox case and a charger. I can give you a power brick if you need one! Just let me know! This phone was used as a secondary/work phone.
Metro by T-Mobile
- Carrier compatible with Metro by T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • Metro by T-Mobile
Battery Health
- 81% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Minor wear and tear around the edge of the phone and a very small amount of scratches on the glass. Not visible when phone is on. See pictures and let me know if you have any questions!
Free Shipping
- Seller ships from Ypsilanti, MI
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 27, 2025
- Date Updated: Nov. 14, 2025
- Date Expires: Dec. 6, 2025
- Date Closed: Nov. 14, 2025
Want to sell your Apple iPhone 11 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 11 Pro Max Specs
| Capacity | 3969 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi | |
| Resolution | 1242x2688 |
| Screen Size | 165 mm 6.5 inches |
| Pixels Per Inch | 456 ppi |
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 158 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 226 g 8.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...