Apple iPhone 13 Mini
- LZLN71714
- Approved
- Expired
Apple iPhone 13 Mini
BH: 95% | iPhone 13 mini 128 GB | AT&T | Trusted Business Seller | 30+ Point Inspection|Ships Fast!
BH: 95% | iPhone 13 mini 128 GB | AT&T | Trusted Business Seller | 30+ Point Inspection | Ships Fast!
Device Condition: B Grade, photos are of actual item you will receive. All devices are sanitized and tested.
We utilize Picea® Eraser to ensure your device is wiped/erased to DoD 5220.22-M standards. Each device is tested through Picea® Diagnostics for readiness.
If you are not satisfied with the device purchased from Endeavor Electronics, returns/exchanges are available within 14 days. Non-error returns may incur a 15-25% restocking fee, depending on original condition.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Aftermarket Screen-iOS: 18.5
Free Shipping
- Seller ships from Chicago, IL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 26, 2025
- Date Updated: Dec. 31, 2025
- Date Expires: Dec. 30, 2025
- Date Closed: Dec. 31, 2025
Want to sell your Apple iPhone 13 Mini?
Sell Similar on Swappa
iPhone 13 Mini Specs
| Capacity | 2406 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1080x2340 |
| Screen Size | 137 mm 5.4 inches |
| Pixels Per Inch | 477 ppi |
| Width | 64 mm 2.5 inches |
| Height | 132 mm 5.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 141 g 5.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...