Apple iPhone 15 Pro
- LZLM70846
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 15 Pro
iPhone 15 Pro 256GB (AT&T Unlocked) – Mint Condition w/ Box & Cable
Originally purchased from AT&T, but it’s now fully unlocked (no SIM restrictions) and works perfectly with any carrier.
✅ Condition: Excellent / Mint — always used with a case and screen protector (no scratches, dents, or marks).
✅ Storage: 256GB
✅ Color: Titanium, Blue Titanium
✅ Includes: Original box and USB-C charging cable
✅ Battery health: 87%
This device has been well cared for and lightly used, never dropped or repaired.
Will also add 2 ESR screen protectors.
Will ship promptly and securely packaged.
Battery Health
- 87% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
No scratches, very close to mint.
Free Shipping
- Seller ships from Saint Johns, FL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 26, 2025
- Date Updated: Dec. 25, 2025
- Date Expires: Jan. 9, 2026
- Date Closed: Dec. 25, 2025
Want to sell your Apple iPhone 15 Pro?
Sell Similar on Swappa
iPhone 15 Pro Specs
| Capacity | 3274 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1179x2556 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 461 ppi |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 187 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...