Apple iPhone 16 Pro Max
- LZLM43077
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 16 Pro Max
Iphone 16 pro max. Case and phone screen protected.
There is a zag shield on the phone I also have an extra screen protector new and package I will include
This was my wife's phone and was taking right out of the box and put right into a outer box from day one
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Just finger prints or smudges that clean off easy. Phone was in a outter box case. Tiny bit of wear around the charge port. Zagg screen attached but I have a brand new Spinigan one I can include as well.
Free Shipping
- Seller ships from Macungie, PA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 26, 2025
- Date Updated: Nov. 2, 2025
- Date Expires: Nov. 5, 2025
- Date Closed: Nov. 2, 2025
Want to sell your Apple iPhone 16 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 16 Pro Max Specs
| Capacity | 4685 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1320x2868 |
| Screen Size | 174 mm 6.9 inches |
| Pixels Per Inch | 458 ppi |
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 227 g 8.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...