Apple iPhone 12 Pro
$206
- LZLM39248
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 12 Pro
Good
86%
Battery Health
128GB
Gold
Verizon
A2341
iPhone 12 Pro 128GB
The phone is in excellent shape, but there is light wear and tear visible on the screen (only when the screen is off). It's the gold version, originally purchased from Verizon.
- iOS version 18.6.2
- Model Number MGK33LL/A
- Storage: 128GB
Battery Health
- 86% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Phone is in great shape. Light wear is visible on the screen.
Ships from
Bozeman, MT
5.0 of 5.0 stars,
2 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Bozeman, MT
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 26, 2025
- Date Updated: Oct. 31, 2025
- Date Expires: Nov. 5, 2025
- Date Closed: Oct. 31, 2025
Want to sell your Apple iPhone 12 Pro?
Sell Similar on Swappa
iPhone 12 Pro Specs
Battery and Charging
| Capacity | 2815 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
Size and Weight
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 187 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...