Samsung Galaxy S20 FE 5G
$126
- LZLK55020
- Approved
- Featured
- Sold
Samsung Galaxy S20 FE 5G
Mint
--%
Battery Health
128GB
6GB
Cloud Navy
Verizon
SM-G781V
Samsung Galaxy S20 FE - 128GB - MINT Condition - 9.9/10 - NO SCREEN BURN
Samsung Galaxy S20 FE (Fan Edition) in MINT condition. Any Wear is almost non Existent 9.5/10
Display has NO SCREEN BURN
🔹 128GB Storage – plenty of space for all your needs
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Santa Clara, UT
5.0 of 5.0 stars,
231 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Santa Clara, UT
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 23, 2025
- Date Updated: Nov. 13, 2025
- Date Expires: Nov. 27, 2025
- Date Closed: Nov. 13, 2025
Want to sell your Samsung Galaxy S20 FE 5G?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S20 FE 5G Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4500 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1080x2400 |
| Screen Size | 164 mm 6.5 inches |
| Pixels Per Inch | 405 ppi |
Size and Weight
| Width | 75 mm 2.9 inches |
| Height | 160 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 190 g 6.7 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...