Apple iPad 8th Gen
$120
- LZLJ95601
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPad 8th Gen
Mint
--%
Battery Health
32GB
Gray
Wi-Fi
A2270
iPad 8th Gen 32gb (Wi-Fi)
iPad 8th Gen 32gb (Wi-Fi)
Perfect mint condition
All original/no repairs
Apple Smart Cover included.
No accessories included (i.e. charger, cable, etc.)
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Dallas, TX
5.0 of 5.0 stars,
37 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Dallas, TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 23, 2025
- Date Updated: Nov. 16, 2025
- Date Expires: Nov. 23, 2025
- Date Closed: Nov. 16, 2025
Want to sell your Apple iPad 8th Gen?
Sell Similar on Swappa
iPad 8th Gen Specs
Battery and Charging
| Capacity | 8686 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | Lightning |
Screen and Display
| Resolution | 1620x2160 |
| Screen Size | 259 mm 10.2 inches |
| Pixels Per Inch | 265 ppi |
Size and Weight
| Width | 174 mm 6.9 inches |
| Height | 251 mm 9.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 490 g 17.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...