Apple iPhone 14 Pro Max
$454
- LZLJ04158
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 14 Pro Max
Mint
--%
Battery Health
256GB
Silver
Unlocked Non-US
A2893
Unlocked iPhone 14 Pro Max 256GB Silver – Excellent Condition
Unlocked iPhone 14 Pro Max (256GB, Silver). Excellent condition, no scratches or cracks. Includes original box and cable.
• Battery health: 85%
• Never repaired, Face ID works perfectly.
• Ships same day.
Unlocked Non-US
- Carrier compatible with Unlocked Non-US
-
Compatible carriers:
- • Unlocked Non-US
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Michigan
Free Shipping
- Seller ships from Michigan
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 22, 2025
- Date Updated: Oct. 24, 2025
- Date Expires: Nov. 1, 2025
- Date Closed: Oct. 24, 2025
Want to sell your Apple iPhone 14 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 14 Pro Max Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4323 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1290x2796 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 460 ppi |
Size and Weight
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 161 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 240 g 8.5 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...