Apple iPhone Air
- LZLI99343
- Approved
- Featured
- Sold
Apple iPhone Air
iPhone Air, AT&T, 256GB, Space Black. New and Unopened in Box
Battery 100% 🔋 AT&T 🔓 Fast Shipping 🚚 1 year Apple warranty.
*Each device is tested by Phone Check*
SHIPPING:
- All orders to be shipped out 24-42 hours after being purchased.
-Regular shipping = USPS ground advantage
-Expedited shipping = USPS next day air.
-1year Apple warranty
- WARRANTY
During the 14 day warranty if something was to come about, we will either swap the phone or fix it for you.
Our warranty covers (no fees applied):
-Manufacturer defects
-Item received significantly not as described
Our warranty does not cover, and fees will be applied for:
-Damage of any type
-Buyer's remorse (changed mind)
Return Requirements (to be eligible for a refund):
-Returned device is in same condition as sold
-All iCloud/Google/Samsung or otherwise accounts are completely logged out and removed
-No password locks
Battery Health
- 100% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Portland, OR
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 21, 2025
- Date Updated: Oct. 29, 2025
- Date Expires: Oct. 31, 2025
- Date Closed: Oct. 29, 2025
Want to sell your Apple iPhone Air?
Sell Similar on Swappa
iPhone Air Specs
| Longevity | 27 hours |
| USB | USB-C |
| Up to 27 hours video playback; built-in rechargeable lithium-ion battery | |
| Fast-charge: up to 50% in 30 min with 20W+ adapter (USB-C) or 30W+ with MagSafe Charger | |
| MagSafe up to 20W; Qi2 up to 20W | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2736x1260 |
| Screen Size | 166 mm 6.6 inches |
| Pixels Per Inch | 460 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.5-inch Super Retina XDR OLED; ProMotion up to 120Hz; Always-On; 2736x1260 at 460 ppi | |
| Size | 156.2 x 74.7 x 5.64 mm |
| Width | 75 mm 2.9 inches |
| Height | 156 mm 6.2 inches |
| Depth | 6 mm 0.2 inches |
| Weight | 165 g 5.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...