Google Pixel 9a
- LZLI42831
- Approved
- Sold
Google Pixel 9a
Google Pixel 9a- Unlocked-128gb-8gb-Iris
Selling : UNLOCKED
Google Pixel 9a- Unlocked-128gb-8gb-Iris Color-
Like New and I mean looks perfect …comes with its original box and packing and cable
Has had a screen protector on it since new and still does
Has had a case on it since new and will come with one
No issues and no marks or damages
Will be reset back to new and ready to use
Running the latest Android 16 software out
Just selling since not needing now for a backup work phone
Any questions or need more photos please ask
Thank you for looking
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Springfield, IL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 22, 2025
- Date Updated: Oct. 23, 2025
- Date Expires: Nov. 1, 2025
- Date Closed: Oct. 23, 2025
Want to sell your Google Pixel 9a?
Sell Similar on Swappa
Pixel 9a Specs
| Capacity | 5100 mAh |
| Longevity | 30 hours |
| USB | USB-C |
| Non-removable 5100 mAh; Google estimates 30+ hours (up to 100 hours with Extreme Battery Saver) | |
| Up to 23W wired fast charging | |
| 7.5W Qi wireless charging | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2424x1080 |
| Screen Size | 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 422 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.3-inch P-OLED, 1080 x 2424, 60–120Hz, HDR, up to 2700 nits peak, Gorilla Glass 3 | |
| Size | 154.7 x 73.3 x 8.9 mm |
| Width | 73 mm 2.9 inches |
| Height | 155 mm 6.1 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 186 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...