Samsung Galaxy S22 Plus
$170
- LZLH82477
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Samsung Galaxy S22 Plus
Good
--%
Battery Health
128GB
8GB
Black
T-Mobile
SM-S906U
Samsung Galaxy s22 Plus
Selling my device because I just upgraded. Device is in excellent condition and a phone case and screen protector were always used. Phone has been unlocked and is ready to be used by any carrier!
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
*Hardly* visible marks by volume button
Ships from
Lincoln, NE
Free Shipping
- Seller ships from Lincoln, NE
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 20, 2025
- Date Updated: Nov. 19, 2025
- Date Expires: Nov. 28, 2025
- Date Closed: Nov. 19, 2025
Want to sell your Samsung Galaxy S22 Plus?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S22 Plus Specs
Battery and Charging
| Capacity | 5000 mAh |
| Longevity | 19 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1080x2340 |
| Screen Size | 167 mm 6.6 inches |
| Pixels Per Inch | 390 ppi |
Size and Weight
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 157 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 196 g 6.9 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...