Apple iPad Mini 5th Gen
- LZLH46809
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPad Mini 5th Gen
Apple iPad Mini (5th generation) 7.9in 256gb Cellular + WiFi
Device is in good, used, condition with scratch on screen (as shown in pic).
Device functions as normal with no issues. No battery swelling and device charges as normal.
Will not come with any accessories such as charging cord or charging block, iPad only.
Please carefully review pictures and ask all questions, as this is not returnable.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • Unlocked
- • Cricket
- • Ting
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
There are hairline scratches on the screen as shown in pics. Scratches have been zoomed x5 to show detail, which may make them look larger or more defined/intense than in actuality. Screen is not cracked or broken.
Free Shipping
- Seller ships from Lake Jackson, TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 21, 2025
- Date Updated: Oct. 24, 2025
- Date Expires: Oct. 31, 2025
- Date Closed: Oct. 24, 2025
Want to sell your Apple iPad Mini 5th Gen?
Sell Similar on Swappa
iPad Mini 5th Gen Specs
| Capacity | 5124 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | Lightning |
| Resolution | 1536x2048 |
| Screen Size | 199 mm 7.9 inches |
| Pixels Per Inch | 324 ppi |
| Width | 135 mm 5.3 inches |
| Height | 203 mm 8.0 inches |
| Depth | 6 mm 0.2 inches |
| Weight | 301 g 10.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...