Apple iPhone 14
- LZLH27889
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 14
Apple iPhone 14 128GB Midnight | MetroPC by T-Mobile EXCELLENT | 100% Battery
Apple iPhone 14 - 128 GB - Midnight (MetroPC) - Excellent Condition
Lock: Yes (Check IMEI for compatibility)
Carrier: MetroPC (Check IMEI for compatibility)
Battery: 100%
Condition: Used
Functions: Tested and working
Front Screen: Excellent
Body: Shows minimal signs of use.
What's in the box: Phone
Doesn't Include: Charger, Earphones, Manuals, Original Box, Sim Card.
Metro by T-Mobile
- Carrier compatible with Metro by T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • Metro by T-Mobile
Battery Health
- 100% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Device is 100% functional and in Excellent physical condition.
Free Shipping
- Seller ships from Royse City, TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 21, 2025
- Date Updated: Nov. 7, 2025
- Date Expires: Nov. 26, 2025
- Date Closed: Nov. 7, 2025
Want to sell your Apple iPhone 14?
Sell Similar on Swappa
iPhone 14 Specs
| Capacity | 3279 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 172 g 6.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...