Apple iPad Air 4th Gen
- LZLG32212
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPad Air 4th Gen
Good Condition iPad Air 4th
This iPad has really good glass. No scratches. It has always had a screen protector on it.
It is an iPad Air 4th gen 64gb wifi model.
I have the original box, charger, and cable. It's been taken care of.
My name is engraved by apple on the ipad. - I can scratch it off, or leave it on - up to you.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
One scratch on back metal.
Corner of case has ding.
Free Shipping
- Seller ships from Saint Louis, MO
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 20, 2025
- Date Updated: Oct. 30, 2025
- Date Expires: Nov. 28, 2025
- Date Closed: Oct. 30, 2025
Want to sell your Apple iPad Air 4th Gen?
Sell Similar on Swappa
iPad Air 4th Gen Specs
| Capacity | 7526 mAh |
| Longevity | 9 hours |
| USB | USB-C |
| Resolution | 1640x2360 |
| Screen Size | 276 mm 10.9 inches |
| Pixels Per Inch | 264 ppi |
| Width | 179 mm 7.0 inches |
| Height | 248 mm 9.8 inches |
| Depth | 6 mm 0.2 inches |
| Weight | 460 g 16.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...