Apple iPhone 6
$31
- LZLF50877
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 6
Fair
92%
Battery Health
64GB
Silver
AT&T
A1549
Fair Apple iPhone 6 64GB (AT&T) 5425
CARRIER AT&T
SIM STATUS LOCKED
BATTERY HEATH 92
Battery Health
- 92% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
refer to photos
Ships from
Rowlett, TX
5.0 of 5.0 stars,
808 ratings
Trusted
Seller designated trusted by Swappa staff
Free Shipping
- Seller ships from Rowlett, TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 19, 2025
- Date Updated: Nov. 20, 2025
- Date Expires: Nov. 27, 2025
- Date Closed: Nov. 20, 2025
Want to sell your Apple iPhone 6?
Sell Similar on Swappa
iPhone 6 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 1810 mAh |
| USB | Lightning |
Screen and Display
| Resolution | 750x1334 |
| Screen Size | 119 mm 4.7 inches |
| Pixels Per Inch | 326 ppi |
Size and Weight
| Width | 67 mm 2.6 inches |
| Height | 138 mm 5.4 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 129 g 4.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...