Apple iPhone 15 Pro
- LZLF39511
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 15 Pro
iPhone 15 Pro includes Bonus Moment Camera Case
See pictures for everything included. Ships in original box with original Apple braided USB-C charging cable. Single owner, never serviced. Very good condition. Includes bonus Moment camera case as shown.
Battery Health
- 88% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Very little wear or damage. Tiny scratch on bottom third of screen. See pictures. Very difficult to see.
Free Shipping
- Seller ships from La Canada Flintridge, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 19, 2025
- Date Updated: Oct. 19, 2025
- Date Expires: Oct. 29, 2025
- Date Closed: Oct. 19, 2025
Want to sell your Apple iPhone 15 Pro?
Sell Similar on Swappa
iPhone 15 Pro Specs
| Capacity | 3274 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1179x2556 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 461 ppi |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 187 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...